Únor 2013

Na ostří nože

24. února 2013 v 15:27 | ★ |  kecy moje a taky ty, který posbírám
Tuhle povídku sem nenapsala, ale ikdyž to není žádný světoborný dílo, příběh člověka prostě sebere. Myslim, že sem právě našla námět na svůj krátkej film k příjimačkám.

**Ležela na zemi v malé špinavé pajze,která jí měla nahradit domov.Zubožená,zmlácená,zdrogovaná a znásilněná.Neměla chuň dál žít.Ale oni sledovali každý její pohyb kamerou umístěnou někde ve stropě.

Cokoliv by se pokusila udělat,znovu by ji zmlátili.

A ona ani neměla sílu cokoliv udělat …….

Povídka 2 - Ne ne ne ne ne ne ne ne neměl jsem..

22. února 2013 v 19:35 | ★ |  kecy moje a taky ty, který posbírám
To sem ještě chodila s Michalem, to znamená, že sem ještě absolvovala pár posledních vesnickejch zábav, ze kterejch už sem ale přestávala bejt tak hotová jako dřív. Nicméně Michala to bavilo, měl tam kámoše a co bych pro něj tenkrát ještě neudělala.
Rvačky sou na zábavách asi rutina. Málokdy se ale stane, aby se popraly dvě holky. No.. Tenhle den byl pro to zřejmě stvořenej. Ale o tom až pozdějc. Mezi jednotlivejma vesnicema vždycky panovala určitá rivalita, která vrcholila především u fotbalu nebo když si borec z jedný vesnice otevřel hubu na někoho z druhý. A návštěva romskýho spoluobčana nějaký takový akce, to byla absolutní rarita.
Jenže jednoho krásnýho dne začal jeden kluk chodit s cigánkou z Třebíče, která na týhle akci začala mít kecy na holky z Chlístova, následně na Chlísotov celej. Jakoby nestačilo, že(nejdřív bezdůvodně) začala provokovat lidi okolo sebe. Ještě k tomu si jako někdo z města dovolila srát do vesnickejch záležitostí. No to samozřejmě nemohly vydejchat jak holky, tak kluci, ale protože chlapi přece ženský neřežou, pustily se do sebe samy. Prolítla pěst, z druhý strany facka, byla to prej celkem podívaná.Vlasy lítaly. Když už nemohla, vyčerpaně zamávala pažema, jakože má dost, a s brekem utekla. Někdo ale najednou začal šílet, že prej nemá oko.. Většina lidí ztichla a zrak několika z nich spočinul na ruce Terky, která se ve rvačce ukázala asi nejvíc. Měla prsten, takovej ten mosaznej ještě s nějakejma kovovejma hrotama, no a z těch hrotů jí visel kus kůže. Ozvalo se spoustu znechucenejch reakcí.. Jedna holka hodila šavli. Tereza prsten zahodila.
Samozřejmě, že nikdo to neměl potřebu řešit, a tak si všichni řekli, že si radši daj pivo. Kapela byla velmi potěšena, když se osazenstvo zase vrátilo z venku na parket. Panovala ale atmosféra nahovno. Za chvíli naštěstí přiběhla nějaká rychlá spojka a všechny informovala, že prej ublížená má oko dost nateklý a teče jí z něho, ale že je čestně na svým místě, a že se s ňou šel jen projít ten její kluk ještě s nějakým kámošem ke koupáku. Všichni si oddechli a nastal ten pravej čas na zlehčování situace a plácání Terky po zádech.
Já se v tom oslavování bitky nějak necejtila, Michal byl u baru ve svým živlu, a tak sem si šla ven natajnačku jednu zapálit. Fakt nesnášel, když sem kouřila. Šla sem si stoupnout pod lampu kousek od kulturáku za Brigitou a Katkou. A ačkoli sem ven utekla se záměrem oddechnout si trochu od velkýho tématu večera, byla sem asi odsouzena poslouchat dál, jak si na Chlístováky nikdo dovolovat nebude a ještě nějací třebíčský cigáni?! Ts!
Ze tmy od koupáku se zatím pomalu začaly vynořovat dvě postavy.. Ne.. Tři!
"Tyvole, není to ta holka?" zeptala sem se šeptem. Prošli okolo nás.
"Co to máš na voku, ty nádhero? Měla by ses pořádně umejt, ty krávo!" začala na ňu Brigita.
Tím mě dost překvapila, protože sem opravdu nestála o problémy s tmavejma. Modlila sem se, aby nás neslyšela a upřeně sem pozorovala, jestli přijde nějaká reakce. Přišla. Ta holka od nás byla tak 50 metrů. Pomalu se otočila a přisahám, že i v tý tmě sem viděla jak jí fanaticky září ty vykulený oči.. Vlatně oko. Nahodila brutálního sprinta, přiznávám, že sem v tu chvíli měla upito víc než dost, ale opravdu mi přišla rychlá jak raketa. Skočila na Brigitu. Opravdu nechápu, jak mohla identifikovat osobu, která na ňu zařvala z takový dálky, ale pustila se do ní dost zhurta. Kopancama a loktama nešetřila. Nevím proč, ale cejtila sem určitou povinnost se do toho vložit, a tak sem zahodila startku a dopotácela se k nim. Pokusila sem se je roztrhnout. To sem ale zřejme neměla dělat, páč se jednooká pustila do mě. Ani sem se nenadála a už sem měla jednu ťafku do tváře a celkem slušnej kopanec do břicha za sebou. Nechápu jak, ale ustála sem to a - asi reflexivně (jinak si to nedovedu vysvětlit) - sem jí vlepila, prej, dost velkou pecku přímo do nosu. Padla na prdel. Myslim, že mezitím si rvačky všimli kámoši, co kouřili přímo před vchodem, protože zrovna po tomhle mým tahu přiletěl Michalův soused a ochranitelsky mě objal. Nějakej debil začal křičet cosi o tom, že nás má nechat si to vyřídit. Za tu chvilinku se tam totiž zase stačila seskupit pěkná parta lidí. Slečna to už ale evidentně vzdala a já za to byla ráda. Vyvěsila bílou a se svým přítelem se odporoučela směrem k domovu.
Já se vrátila k Michalovi na bar.