Vlaky života a smrti

24. března 2013 v 10:28 | ★ |  kecy moje a taky ty, který posbírám
Když sem poprvý uviděla název tématu tohohle týdne, vážně sem si řekla, kam na tyhle blbosti choděj, ale když sem se zamyslela, přišla sem na to, že to možná není až taková pitomost, jak se zdá. Vlak života.
Nevím proč, ale napoprvý mě myšlenky zavedly někam, kam bych to určitě nečekala, a to k Harrymu Potterovi. Vidím Harryho, jak stojí na nástupišti 9 a 3/4 a prohlíží si bradavický expres. V něm v podstatě začíná jeho život. Cokoli, co bylo předtím si buď nepamatuje, nebo to prostě stálo za pendrek. Zde potkává snový kamarády, v budoucnu na život a na smrt. Touhle dopravou se ale hlavně dostane do Bradavic, kde se naučí kouzlit. Vlak prostě zařídí jeho životní štěstí.

Jako další mi hlavou blesknou Ostře sledované vlaky a mnoho dalších filmů na téma 2. světové války, který ovlivnilo, ovlivňuje a dozajista bude ovlivňovat nás všechny. V tomhle období totiž vlaky plnily tu nejhrůznější ale zároveň nejdůležitější roli z hlediska dopravy. Myslím, že první věcí, která každýmu okamžitě naskočí, sou bezpochyby transporty Židů. Miliony Židů dopravily na místo, kde byli odsouzeni k smrti. Při týhle příležitosti nemůžu opomenout vzpomínku na mýho pradědu. Prostě nikdy v životě nezapomenu, jak mi vykládal o svý práci v Německu na železnicích. Nikdy nedostanu z hlavy jeho llíčení natažených rukou z vlaků. Hladových rukou, A on? Nesměl. Ani ubohej kus chleba, kterej mu měl vystačit na den, jim nesměl dát, jinak by přišel na místě o život. Vlaky vezly ale i zbraně, německý vojáky, zraněný, mrtvý. No jak jinak chcete nazvat tyhle vlaky, než Vlaky života?

Jde ale určitě o vlaky? Jsou to opravdu ony, kdo mají moc měnit náš život? Toť otázka. Pravdou ale bozpochyby zůstává, že, kdybysme občas neshodily vinu na nevinné, byly bysme ještě nesnesitelnější, než sme nyní..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama